O mně

Na chléb i další životní nezbytnosti si v potu tváře i nad hrnkem čaje vydělávám jako redaktor „na volné noze“. Za svou parketu považuji zejména zdravý životní styl dětí i dospělých, což je pojem nejen velmi široký a hluboký, ale též vcelku relativní. A tak ve svých článcích obvykle netvrdím, že jsem konečně objevila tu pravou a jedinou pravdu, (i když v PR článcích to samozřejmě umím), ale spíše se snažím hledat souvislosti, kvalitní prameny, odborné publikace, novinky v oboru. A protože nejlepší učitel i zdroj informací je život sám, čerpám také z osobních zkušeností lidí s danou problematikou, neboť díky mé druhé „volné noze “ – práci s rodiči a jejich dětmi – k tomu mám spoustu příležitostí.

Koneckonců jsem pouze pisálek, tlampač mnohdy pouze reprodukující srozumitelným a snad i čtivým způsobem závěry studií, které pocházejí z šedé kůry mozkové hlav mnohem povolanějších, než je ta má. Mé texty o dětech, rodičích, sportu, výživě, potravinách a surovinách, volnočasových aktivitách i dalších tématech si můžete aktuálně přečíst na www.maminka.cz a www.kolo.cz. Starší publikované články naleznete také na www.mtbs.cz, www.epuls.cz (i v měsíčníku PULS),  www.foodlife.cz, www.zena-in.cz, zena.centrum.cz, zena.atlas.cz, www.kafe.cz a v dalších internetových magazínech.

Zaměření článků logicky vyplývá, splývá a proplétá se celým mým životem. Jedna má „profesní noha“ stojí na suché zemi v mé pracovně, druhá je zakotvená ve vodách dětských plaveckých klubů Motýlek a Čtyřlístek, kde pracuji jako instruktorka kojeneckého a dětského plavání. Ostatně plavání, ale i běh, cyklistika i některé další sporty jsou pro mě vedle přírody, knížek a rozličných učebnic, rodiny, přátel a decentního množství bílého vína obrovským zdrojem životní energie. Tu se snažím násobit svou gurmánskou zálibou ve zdravých potravinách, bylinkách a přiměřeně alternativních směrech léčení.


Google reklama